Miercuri , 26 Septembrie 2018

Fotbal, Liga a IV-a Rezultate înregistrate în Etapa a IV-a

 Fotbal, Liga a IV-a

Rezultate înregistrate în Etapa a IV-a, desfășurată în data de 22.09.2018:  

1. Silvania Cehu Silvaniei - CS Ardealul Crişeni, juniori 0-5, seniori 1-2

2.  Barcău Nuşfalău - CS Ileanda, juniori 1-0, seniori 2-2

3.  ASFC Chieşd - Someşul Someş Odorhei, juniori  4-0, seniori 3-5

4. Flacăra Halmşd - Olimpic Bocşa, junior 5-0, seniori 4-6

5. CS Sportul 2007 Şimleu Silvaniei - Steaua Cosniciu, junior 10-0, seniori 7-0

6. Unirea Mirşid - Rapid Jibou, junior 1-8, seniori 3-0

7. CS Crasna - Dumbrava Gâlgău nu s-a disputat deoarece SC Crasna s-a retras din Campionatele Judeţene.

Etapa viitoare (30.09.2018):

1.     Ardealul Crişeni - Barcăul Nuşfalău

2.     CS Ileanda - AS FC Chieşd

3.     Someşul Someş Odorhei - Flacăra Halmăşd

4.     Olimpic Bocşa - CS Crasna

5.     Dumbrava Gîlgău - Steaua Cosniciu

6.     Unirea Mirşid - Sportul 2007 Şimleu

7.     Rapid Jibou - Silvania Cehu Silvaniei

 

CLASAMENT:

           Seniori

1.     Unirea Mirşid 10 p

2.     Dumbrava Gîlgău 9 p

3.     Silvania Cehu Silvaniei 9 p

 

Juniori

1.     Barcăul Nuşfalău 12p

2.     Rapid Jibou 10p

3.     Sportul 2007 Şimleu 7p

.....................................................................................................

Rezultate Seria Est, etapa a V-a, din 22.09.2018, Liga V

1.     Agronova Dragu – Cetatea Buciumi 7-2

2.     Someşul Gîlgău - Rapid Zimbor 1-3

3.     ACS Tihău - Luceafărul Bălan 2-2

4.     Largiana Românaşi - Olimpia Rus 2-5

5.     Someşul  Letca – Dumbrava Ciocmani 2-3

6.     Viitorul Băbeni - Năprădeana Năpradea 3-0

7.     Cetatea Almaşu - CS Hida 4-6

8.     Recolta Agrij – AS Creaca Jac 1-2

Etapa viitoare (30.09.2018), Seria Est, etapa VI

1.     Rapid Zimbor - Agronova Dragu

2.     Luceafărul Bălan - Someşul Gîlgău

3.     Olimpia Rus - ACS Tihău

4.     Dumbrava Ciocmani - Largiana Românaşi

5.     CS Hida - Viitorul Băbeni

6.     AS Creaca Jac - Cetatea Almaşu

7.     Cetatea Buciumi - Recolta Agrij

8.     Năprădeana Năpradea - Dumbrava  Letca

 

Clasament

1.     Dumbrava Ciocmani 15 p

2.     Rapid Zimbor

3.     Agronova Dragu

…………………………………………………………………………………

Rezultate Liga V, Seria Vest, din 22.09.2018, Etapa V

Inter Pericei - AS Carastelec 5-2

Gloria Ban - Voinţa Horoatu Crasnei 5-1

Venus Borla - Voinţa Derşida 2-3

Juniorul Ip - Unirea Hereclean 5-1

Olimpic Gârcei – Sporting Zalău 0-7

Venus Giurtelec - Unirea Sălăţig 7-0

Cetatea Valcău - Kemer Camăr 2-2

Gloria Marin – Stejarul Sâg 0-4

Etapa viitoare (30.09.2018 ), Liga V, Seria Vest, Etapa VI

1.     Voinţa Horoatu Crasnei - Inter Pericei

2.     Voinţa Derşida - Gloria Ban

3.     Unirea Hereclean - Venus Borla

4.     Sporting Zalău - Juniorul Ip

5.     Unirea Sălăţig - Olimpic Gârcei

6.     Kemer Camăr - Venus Giurtelec

7.     Stejarul Sâg - Cetatea Valcău

8.     AS Carastelec - Gloria Marin

 

Clasament

1.     Sporting Zalău 15p

2.     Voinţa Derşida 15p

3.     Venus Borla 12 p

 

Comentariile celorlalți

Fii primul care adauga un comentariu in aceasta sectiune.

Comentează acest articol

Adaugă un comentariu la acest articol.
Salajeanul TV

Meteo

12 Decembrie 2018
Zalău
0.0° C

Detalii Meteo

Curs valutar

10 Iulie 2017
EUR EUR
4.5684 lei
USD USD
4.0107 lei
CHF CHF
4.1540 lei